Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Про ліцей

Дата: 9 жовтня 2022 о 15:23, Оновлено 10 жовтня 2022 о 08:55
Автор: Митрик О. Т.

КРАСНОЇЛЬСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ АЛЕКСАНДРУ ІЛСКІ
(колишня школа № 4.  Красноїльська гімназія у м. Красноїльськ)

У 1819 році з ініціативи дворянина Іліє Ілскі в Красноїльську була побудована перша школа. Як згадується в літописі початкової школи Красна-Центр, вона була побудована з ялинового лісу, на землі маєтку Ілскі, біля церкви Красна- Ілскі.  Вперше школа була відкрита 15 січня 1821 року, в ній навчалося 40 учнів.
У 1877 році за розпорядженням барона Євгена Штарча школа була розібрана і перенесена в інше місце в Красна- Путні, як така, що не відповідала необхідним умовам. Оскільки дерев'яна будівля школи була пошкоджена, а через кілька років ще й відсиріла, школу перенесли в приміщення сільської ради.
У 1889 році поруч зі старою ратушею в Карсна-Путні було збудовано кам'яну будівлю школи, але з одним класом. У зв'язку зі збільшенням кількості учнів у 1894 році школу було розширено, збудовано ще дві класні кімнати та шкільну контору.
У 1943 році школа мала чотири класні кімнати, дві канцелярії та будинок директора. У школі навчалося 273 дитини, з них 135 хлопчиків та 128 дівчаток.  1 грудня 1941 року була відкрита шкільна їдальня, де щоденно харчувалося 60 дітей.
Після більш ніж півстолітнього очікування, протягом якого обіцянки районної та обласної комуністичної адміністрації виявилися лише мареннями, лише за сприяння та участі румунського уряду було збудовано найсучаснішу гімназію в Північній Буковині.
Бажання мешканців Красноїльська про сучасну школу було реалізовано після 1997 року, особливо за безпосередньої участі румунського уряду спільно з Сучавською повітовою радою. Президент Еміль Константінеску, а особливо Прем'єр-міністр Раду Васіле, офіс якого був відкритий для учнів Буковини, усвідомлювали стан приміщення школи в Красній (будівля, якій понад сто років, перебувала в аварійному стані, мала активну грибкову атаку та поширену плісняву), в таких умовах неможливий навчальний процес для учнів та вчителів. У 1999 році міністр освіти Андрій Марга відвідав Красноїльськ і "на власні очі" побачив умови, в яких тут навчаються румунські школярі. Варто підкреслити заслуги уряду на чолі з Раду Васіле, який був першим румунським урядом, який після 50 років безпосередньо долучився до створення румунської школи на територіях, окупованих колишнім СРСР, а також заслуги уряду Адріана Настасе, який успішно завершив будівництво першої школи в Північній Буковині.
Враховуючи рівень підготовки тутешніх вчителів та старанність учнів з Красноїльська, обласне управління освіти підтримало ідею функціонування румунської загальноосвітньої школи у новому приміщенні.
Урочисте відкриття школи відбулося 2 вересня 2002 року. Нова школа має статус гімназії, в ній буде 22 класи з 1 по 11, в яких навчатимуться понад 700 учнів.  Нова гімназія обладнана необхідним устаткуванням для сучасної комп'ютерної лабораторії.
Красноїльська гімназія підвищує свій статус: як у навчанні, так і в позакласній роботі. Школярі постійно посідають призові місця на районних та обласних олімпіадах. Приємні успіхи є і в мистецькій діяльності. З раннього віку народ Красіноїльська виховується в дусі любові до культури і традицій своїх предків. Як правило, найважливіші урочистості  громади області не проходять без участі художніх колективів Красноїльської гімназії.
1 вересня 2012 року відбулося урочисте відкриття нового корпусу гімназії, в якому обладнано 7 класних кімнат, спортивний зал, їдальня з обіднім залом, ігрова кімната тощо.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію територіальних громад" від 17 липня 2020 року № 807-IX, Рішенням 4 сесії 7 скликання Красноїльської селищної  ради від 02.02.2021 року №. 01-04/21 "Про затвердження змін до Статутів, назв та штатних розписів навчальних закладів Красноїльської селищної ради" перейменовано навчальні заклади, а саме змінено назву з "Красноїльська гмназія" на "Красноїльський ліцей імені Алєксандру Ілскі".
Наразі у ліцеї навчаються 566 учнів, працють 44 вчителі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.